medicininė apranga

Medicininės pižamos arba medicininė pižama – kas tai?

Medicininė apranga atlieka svarbų vaidmenį. Ji ne tik suteikia identifikavimo galimybes, bet taip pat užtikrina saugumą, higieną ir komfortą tiek pacientams, tiek sveikatos priežiūros srities darbuotojas. Vienas iš medicininės aprangos tipų, kuris tampa vis populiaresnis, yra medicininės pižamos arba medicininė pižama.

Tai apranga, savo išvaizda ir stiliumi primenanti sportinius treningus, laisvalaikio drabužius arba naktinę pižamą. „Pižama“ apima marškinėlius arba palaidinę ir trumpas arba ilgas kelnės. Tačiau, skirtingai nuo kasdienių pižamų, medicininės pižamos yra sukurtos, skiriant ypatingą dėmesį higienai, saugumui ir funkcionalumui. Jo atitinka visus medicinos srities reikalavimus.

Verta paminėti, kad terminas „pižama” nėra joks oficialus medicininės aprangos pavadinimas. Terminas tapo populiarus visai neseniai ir dažnai naudojamas kalbant apie šį specifinį aprangos tipą. Tai yra kalbos įprotis arba „slengas“. Kitaip tariant, „žargonas“,  kurį vartoja medicinos srities darbuotojai, apibūdindami aprangos tipą.  Sąvoka pasitelkiama, siekiant pabrėžti specifinį aprangos tipo patogumą ir komfortą.

Kodėl medicininės pižamos tokios populiarios?

Medicininės pižamos  yra plonesnės ir lengvesnės nei tradicinės medicininės uniformos, taigi suteikia didesnį komfortą ir judėjimo laisvę. Audiniai ir medžiagos dažnai pasižymi savybėmis, kurios leidžia greičiau absorbuoti drėgmę, prakaitą, taip padidinant vėdinimą ir sumažinant potencialių infekcijų pavojų. Taip pat svarbu paminėti, kad medicininė pižama yra lengvai pakeičiama. Jei reikia greitai persirengti arba reikia papildomos aprangos, tai gali būti padaryta labai efektyviai.

Nors medicininė pižama turi aiškiai apibrėžtą funkcionalumą, tai nereiškia, kad stilius ir išvaizda nesvarbi. Šiuolaikinė medicininės aprangos dizainas įtraukia mados ir stiliaus elementus. Medikai nori jaustis komfortiškai ir tuo pačiu metu atrodytų profesionaliai. Medicininės pižamos gali turėti modernius kirpimus, skirtingus raštus ir netgi platų spalvų pasirinkimą, atitinkantį įstaigos arba konkrečios specializacijos reikalavimus.

Stiliaus ir funkcionalumo derinys

Medicininės pižamos turi savo specifinę išvaizdą, bet jos vis tiek atrodo profesionaliai. Jos gali būti papildytos specialiu žymėjimu – pvz. įstaigos logotipu, kuris leidžia atpažinti konkrečią įstaigą ar darbuotoją. Tinkama  identifikacija yra būtina, norint, kad pacientai jaustųsi saugūs ir pasitikėtų personalu.

Be stiliaus ir funkcionalumo, medicininės pižamos taip pat atlieka svarbų higienos vaidmenį. Jos dažnai pagaminamos iš medžiagų, kurios gali būti lengvai plaunamos ir sterilizuojamos. Tai padeda užtikrinti švarą ir sumažinti infekcijų riziką. Medicininės pižamos taip pat gali turėti specialius kišenėles, skirtas laikyti medicininiams įrankiams ar dokumentams. Tai leidžia darbuotojui turėti reikiamus įrankius ir informaciją “po ranka“, kas yra svarbu, kai į darbinę situaciją reikia reaguoti greitai.

Medicininė pižama –  praktiška, estetiškai patraukli, stilinga, funkcionali medicininės aprangos dalis. Jos užtikrina komfortą, identifikavimą, higieną ir profesionalumą. Nepaisant to, kad „pižama“  primena kasdienę aprangą, yra pritaikytos sveikatos priežiūros srities poreikiams.

Medicininės aprangos evoliucija?

Medicininė  apranga nuolat tobulėja, vystosi, prisitaiko prie greitai kintančių sveikatos priežiūros reikalavimų. Medicininės aprangos evoliuciją ir modernizaciją siekia keisti tradicinės uniformos suvaržymus ir suteikti darbuotojams daugiau judrumo ir komforto darbo metu. Prognozuojame, kad medicininės pižamos ateityje tik dar labiau populiarės ir taps vis geidžiamesnė tarp sveikatos priežiūros darbuotojų.

Rinkitės medicininę aprangą, kuri:

  • pabrėžia individualumą;
  • padeda jaustis patogiai;
  • palaiko profesionalų įvaizdį ir padeda pasitikėti savimi;
  • prisideda prie medicininės mados vystymosi.

UAB „Baltas Stilius“ prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta apranga ir avalyne, yra įgaliotasis „Koi“ (JAV) ir „Apolonia“ (Lenkija) medicininės aprangos atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių, šiuolaikiškų modelių: švarkų, chalatų, palaidinių, tunikų, kelnių, medicininių kostiumų. UAB „Baltas Stilius“ parduodama medicininė apranga išsiskiria inovatyviais audiniais ir pluoštais, kokybe, stilingu dizainu, dideliu spalvų pasirinkimu.

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37068555148
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt

 

Parašykite komentarą