medicininė apranga

Medicininė apranga ir spalvų terapija: poveikis Jums ir Jūsų pacientui

Gyvename pasaulyje, kuriame spalvos apsupo mus nuo pat gimimo. Jau nuo trijų mėnesių amžiaus vaikai pradeda skirti kai kurias spalvas. Tačiau tai, kaip spalvos veikia mūsų psichologiją ir požiūrį, yra kur kas sudėtingesnė tema.  Kaip spalvos gali paveikti mūsų emocijas ir kas yra spalvų terapija? Koks jos poveikis?

Spalvų terapija – kas tai?

Spalvų terapija, taip pat žinoma kaip chromoterapija, yra natūralus gydymo metodas, kuris naudoja spalvas siekiant subalansuoti kūno energetiką ir psichiką. Ši praktika turi šaknis senovės kultūrose, pavyzdžiui, Indijoje, kur ji buvo naudojama kaip Ayurvedos medicinos dalis. Praktika remiasi idėja, kad kiekviena spalva turi savo unikalią energiją ir gali turėti įtakos žmogaus kūnui bei nuotaikai.

Spalvų terapija: prisiliesti prie savo vidinės spalvos

Kiekvienas žmogus turi savo mėgstamą spalvą. Galbūt tai yra raminančioji žalia, energingoji raudona ar jauki oranžinė. Mūsų pasirinkimai spalvų srityje dažnai atspindi mūsų asmeninį skonį ir nuotaiką. Tačiau tai nėra atsitiktinumas. Spalvų terapijos specialistai naudoja žmonių pasirinkimus spalvų srityje siekdami nustatyti jų kūno negalavimus. Spalvų terapija yra praktika, kuri grindžiama idėja, kad spalvos gali turėti įtakos mūsų psichologinei ir fiziologinei būsenai.

Gydymas, sveikatinimas ar psichoterapijos metodas?

Spalvų terapija yra vienas iš populiarių alternatyvių sveikatinimo būdų. Vis daugiau žmonių ją atranda kaip būdą pagerinti savo fizinę ir psichologinę sveikatą.  Taip pat ji naudojama SPA centruose ir gydymo įstaigose siekiant pagerinti pacientų sveikatą ir gerovę.  Spalvų terapija gali būti taikoma įvairiais būdais ir naudojama daugelyje skirtingų sričių įskaitant: spalvotų šviesų terapiją, elektromagnetinę terapiją, fizioterapiją, aromaterapiją, masažą ir netgi psichoterapiją. Kaip papildoma priemonė naudojama haloterapijos kambariuose ir turkiškose pirtyse. Japonijoje labai populiarios „miško maudynės“ – tai irgi tam tikra spalvų terapijos forma, kai gaunama daug natūralios saulės šviesos ir sąveikaujama su žalios spalvos augalais.

Daugelis teigia, kad spalvų terapija padeda sumažinti stresą, gerina miegą ir padeda šalinant skausmą. Be to, ji gali būti naudojama kaip papildomas gydymo metodas psichologinėms problemoms, tokioms kaip depresija ir nerimas.

Spalvų terapijos taikymas senovės Kinijoje

Senovės kinai tikėjo, kad kiekvienas organas turi savo atitinkamą spalvą. Pavyzdžiui, kepenys yra siejamos su šviesiai žalia spalva, o širdis su raudona. Buvo manoma, kad palaikant šių spalvų balansą organizme, galima pagerinti savijautą ir net išgydyti tam tikras ligas. Ši praktika galėjo būti naudojama per meditacijas, kai žmogus bandė save gydyti per spalvas.

Spalvos ir jų poveikis mūsų jausmams

Šiltos spalvos, tokios kaip raudona, oranžinė ir geltona, yra žinomos dėl savo stimuliuojančio poveikio. Jos gali skatinti aistrą ir energetiką. Kita vertus, šaltos spalvos, tokios kaip mėlyna ar žalia, veikia raminančiai, mažindamos įtampą ir nervų įsijautimą.

Medicininė apranga ir spalvos

Požiūris į spalvas taip pat gali būti pritaikytas medicinos aprangoje. Pavyzdžiui, vaikų skyriuose, spalvotų medicininių uniformų naudojimas gali padėti sumažinti stresą ir sukurti pacientams jaukesnę atmosferą. Vaikai dažnai bijo baltų chalatų, pamatę jaučia įtampą. Geltonos aprangos naudojimas gali subalansuoti nervinę veiklą. Tai saulės ir gyvybės spalva. Ji skleidžia šviesą, ko labai trūksta ligoniams.  Oranžinė gali pagerinti nuotaiką ir padėti geriau įsisavinti maistą.

Medicininės apranga ir jos spalvos gali turėti įtakos pacientų pojūčiams. Taip pat patartina atsižvelgti į kolektyvo santykius ir bendravimą darbovietėje. Pavyzdžiui, jei atmosfera yra įtempta, raminančios spalvos apranga gali padėti sumažinti įtampą, padėti kurti santarvę. Mėlyna spalva dažnai vadinama “santarvės su savimi” spalva, kuri gali padėti sumažinti neigiamas emocijas.

Neutralios spalvos, tokios kaip pilka ir ruda, dažnai naudojamos dėl jų praktiškumo ir solidumo. Jos gali būti tinkamos tam tikroms situacijoms, kurios reikalauja neutralumo ir patikimumo.

Be abejo, medicininė apranga siejama su balta spalva, kuri asocijuojasi su švara, grynumu ir tyrumu.

Spalvotas gyvenimas

Spalva gali keisti mąstymą, įtakoti veiksmus, sukelti reakcijas. Jis gali sudirginti ar nuraminti akis, padidinti kraujospūdį arba slopinti apetitą. Tinkamai naudojant spalvą, galima sutaupyti net energijos. Spalvos, kaip galinga bendravimo forma, yra nepakeičiamos. Spalvos padeda mums pažinti mus supantį pasaulį ir suteikia gyvenimui turtingumo. Įvairių spalvų įtakoje mes skirtingai jaučiamės ir mąstome.

Bendrąja  prasme spalvų terapija gali būti naudinga tiems, kurie ieško natūralių būdų pagerinti savo gyvenimo kokybę ir gerovę. Jei ieškote būdų, kaip sumažinti stresą, pagerinti miegą arba tiesiog praturtinti savo gyvenimą – verta išbandyti spalvų terapiją. Ji neabejotinai atveria kelius į sveikesnį ir emocingai turtingesnį gyvenimą.

„BALTAS STILIUS” – funkcionalu, patogu ir… spalvota

Spalvos naudojamos įvairiose pramonės šakose. Medicininė drabužių pramonė nėra išimtis. Skirtingos spalvos naudojamos sąmoningai, siekiant tam tikrų rezultatų arba patirčių. UAB „BALTAS STILIUS” – siūlo įvairių spalvų medicininę aprangą: chalatus, švarkelius, kelnes ir palaidines, pagamintas iš patogios medvilnės ir poliesterio mišinio. Medicininė apranga turėtų būti ne tik patogi, bet spalvota ir stilinga. Pasirinkite „BALTAS STILIUS”, jauskitės gerai, atrodykite profesionaliai ir madingai.

UAB „BALTAS STILIUS” yra įgaliotasis Koi (JAV) ir Apolonia (Lenkija) atstovas Lietuvoje.

BALTAS STILIUS parduotuvė
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37068555148
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt