avalynė

Medicininė avalynė – kodėl sveikiau avėti odinę?

Gydytojų darbe be galo svarbus nevaržomas judėjimas ir komfortas, todėl tinkama medicininė avalynė vaidina be galo svarbų vaidmenį. Ne paslaptis, kad dažnas gydytojas kenčia kojų ir nugaros skausmus dėl nepertraukiamo judėjimo, ilgų valandų ant kojų. Tai ypač aktualu chirurgams, operuojantiems po keletą, o kartais ir keliolika valandų. Taip pat pagalbiniam personalui. Tai aktualu – visiems aktyviai dirbantiems.

Medicininės avalynės gamintojai siūlo avėti odinę avalynę.

Kodėl? Odinė avalynė pralaidi orui, ji yra lengva. Pėdos joje neprakaituoja arba prakaituoja mažiau nei sintetinėje, guminėje ar plastikinėje avalynėje. Aišku, kad kaip ir bet kokią avalynę, odinę – reikia vėdinti, leisti jai pailsėti. Kad oda būtų gražesnė, elastingesnė ir ilgiau tarnautų, ją reikėtų “pamaitinti” specialiu kremu. Kuo aukštesnė odos kokybė, tuo ji minkštesnė. Būna permalta ir presuota oda, kurios kaina priimtiniausia pirkėjui. Kiaulės odos gaminiai taip pat ne labai brangūs. Bet jeigu gydytojas nori atrodyti solidžiai ir vaikščioti su aukštos kokybės batais, tuomet turi būti pasiruošęs sumokėti brangiau. Tai gali būti veršelio, ar elnio odos apavas.

Labai svarbi sudedamoji avalynės dalis yra kulnas. Chirurgai dažnai renkasi odines klumpes mediniu kulnu. Su jomis patogu ir stabilu operuoti. Daugiau vaikštant geriau tinka minkštesnis padas. Aukštakulniai – labai gražu, bet avėti darbe nerekomenduojama. Taip pat labai svarbus užkulnis. Jis gali būti atviras, uždaras arba reguliuojamas dirželiu. Renkantis apavą labai svarbu atsižvelgti į savo darbo specifiką.

Rekomendacijos deformuotoms ar netipinėms pėdoms. Turintiems iššokusius kauliukus reikėtų atkreipti dėmesį, kad batas ar šlepetė pilnai apimtų kauliuką. Dar geriau, kad toje vietoje būtų paminkštinimas, ar speciali medžiaga išformuojanti kauliuką. Svarbu, kad toje vietoje nebūtų siūlių ir sujungimų, papildomų detalių, kurios galėtų nutrinti. Turintiems stipriai ilgesnių kojų pirštų reikėtų ieškoti avalynės su tam tikros formos nosyte, kuri nespaustų pirštų ir leistų jiems natūraliai jaustis bate. Kitas variantas – pirkti atvirą avalynę, bet tai ne visada tinka pagal sezoną arba darbo pobūdį.

Jeigu tinkamai išsirinksite medicininę avalynę – ir kojos ir nugara bus sveika.

UAB Baltas Stilius prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta apranga ir avalyne ir yra įgaliotasis Koi (JAV) ir Apolonia (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, medicininių kostiumų, taip pat specializuotos medicininės avalynės ir kt.

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37068555148
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt