Blog’as

medicininė apranga

Medicininė apranga – skirtingos pareigos, skirtingi rūbai?

Ilgą laiką, buvo įprasta, kad medicinos darbuotojai rengiasi vienodais, identiškais baltais chalatais. Medicininė apranga simbolizavo tiek medicinos darbuotojo statusą, su juo siejamą atsakomybę, sveikatos priežiūros srities darbuotojų tarpusavio solidarumą. Ar būtinai klinikos darbuotojai turi rengtis vienodai? Ar klinikos darbuotojų – gydytojų, slaugių, administracijos darbuotojų – apranga gali skirtis? Kokias naujas galimybes suteikia medicininės aprangos diversifikacija pagal pareigas bei pagal statusą ir kaip tai prisideda prie saugesnės darbo aplinkos kūrimo? Apie tai pasakoja įmonės Baltas Stilius vadovė Loreta Tiagun.

Skirtinga apranga – saugesnei aplinka ir efektyvesnei komunikacija

Vienas esminių dalykų sveikatos priežiūros sistemoje – klinikos ir jos darbuotojų prestižas, saugumo, pasitikėjimo jausmas, ir efektyvi, sklandi komunikacija.

Kaip tai užtikrinti, jei pacientas, patekęs į kliniką, mato daugybę žmonių baltais chalatais ir nežino, kas yra kas? Pavyzdžiui, tas žmogus, lūkuriuojantis koridoriuje – bendrosios praktikos gydytojas, administracijos darbuotojas, o gal laborantas – ar galima į jį kreiptis su man rūpimu klausimu, o gal šitaip tik apsijuoksiu?

Su ta pačia problema susiduria klinikos darbuotojai – ypač jei jų daug, ir jie ne visada asmeniškai pažįsta vienas kitą. Ar kolega, su kuriuo ką tik pasisveikinai, gali suteikti tau reikalingą informaciją? Ar kreiptis į jį, ar net nepradėti pokalbio ir netrukdyti?

Ši nežinomybė sukelia nemažai sumaišties, todėl paskutiniais metais Vakarų šalių ligoninėse pastebimos naujos tendencijos. Čia atsisakoma vienodų baltų chalatų, o darbuotojų apranka diferencijuojama priklausomai nuo statuso (pagal aprangos kodą galima atskirti gydytojus bei slauges) ir specializacijos (skirtingai rengiasi akušerijos, onkologijos, vaikų ligų skyriaus ir kiti darbuotojai).

Unifikuotos aprangos atsisakymas – kaip tai atrodo praktiškai?

Pavyzdžiui, Bristolio universitetinėje ligoninėje bendrosios praktikos gydytojai dėvi baltus švarkus arba chalatus su tamsiai žalios spalvos apvadais, neurologijos skyriaus darbuotojai ir klinikiniai psichologai dėvi alyvinės spalvos rūbus, gastroenterologai atpažįstami iš melsvų, vaikų ligų skyriaus darbuotojai – iš pilkų chalatų.

Daugelyje sveikatos priežiūros įstaigų gydytojai bei slaugės ir asistentai atpažįstami pagal aprangą, pavyzdžiui, gydytojai dėvi šviesiai melsvus, slaugės ir asistentai – tamsiai mėlynus švarkus ir chalatus.

Pagal aprangą taip pat atpažįstami ir kiti darbuotojai – laborantai, sanitarai, administracijos atstovai ir kt.

Diferenciacija pagal statusą – kokia nauda?

Kai darbuotojus galima identifikuoti pagal aprangą, geriau jaučiasi visi, ir specialistai, ir pacientai.

Įvairūs tyrimai rodo – tose sveikatos priežiūros įstaigose, kur gydytojai ir slaugės gali būti identifikuojami pagal aprangos kodą, pacientai jaučiasi daug laisviau, saugiau ir drąsiau užduoda klausimus, nes žino, kad jų klausimas adresuojamas tinkamam asmeniui, lieka mažiau nutylėjimų, mažiau neaiškumų, pacientai greičiau sveiksta, o darbuotojai mažiau pavargsta.

Klinikos darbuotojams tai padeda lengviau atpažinti vieniems kitus, identifikuoti, kas yra kas, bei palengvina komunikaciją – klausimai užduodami, o informacija perduodama tiems, kam reikia. Taip taupomas laikas, lengviau valdomos rizikos, kuriama nuspėjama, saugesnė produktyvesnio darbo aplinka.

UAB Baltas Stilius prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta medicinine apranga ir yra įgaliotasis Koi (JAV) ir Apolonia (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, medicininių kostiumų ir kt.

 

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37068555148
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt

Pirkinių krepšelis

Prisijungti

Dar neturite paskyros?

Pradėkite rašyti, jei norite rasti ieškomas prekes.