Medicininiai chalatai
Medicininiai chalatai yra svarbi medicininės aprangos dalis ir juos dėvi ir moterys, ir vyrai. Tačiau yra keli priežastys, kodėl medicinos specialistai dažnai pasirenka dėvėti būtent „klasikinį“, baltą medicininį chalatą:
- Saugumas: Medicininis chalatas suteikia papildomą apsaugą nuo bakterijų ir virusų. Medikams, dirbantiems su pacientais, svarbu užtikrinti savo ir pacientų saugumą, ir medicininis chalatas yra vienas iš būdų, kaip tai pasiekti.
- Funkcionalumas: Medicininiai chalatai yra sukurti med. specialistams ir pritaikyti prie darbo reikalavimų. Jie yra lengvi, turi daugiau kišenėlių, kad būtų galima laikyti medicininius prietaisus ir reikmenis.
- Higiena: Medicininiai chalatai yra dažnai keičiami, siekiant higienos darbo aplinkoje. Juos galima lengvai plauti, dezinfekuoti. Lengvai keičiamas chalatas – tinkamas darbo rūbas, kai dirbama su dideliu pacientų skaičiumi.
- Profesionalumas: Medicininiai chalatai taip pat gali padėti sukurti profesionalų įvaizdį, tvarkingą išvaizdą. Tai yra svarbu dirbant su pacientais, kurie gali nerimauti dėl savo sveikatos problemų.
Kodėl medicininiai chalatai yra balti?
Medicininiai chalatai ir jų istorija siekia senovės Romą, kur gydytojai dėvėjo drabužius, vadinamus „tunicis manicata” (lot. marškiniai su rankovėmis). Tai senovės Romos laikų medicininio chalato pirmtakas, – baltas drabužis, susidedantis iš ilgos tunikos ir ilgų rankovių. Tunika buvo rišama diržu ties juosmeniu. Rūbas buvo populiarus senovės Romos imperijoje. Jį dėvėjo ne tik medikai, bet ir kitų profesijų atstovai. Tunicis manicata yra svarbi medicininės istorijos dalis.
Viduramžiais gydytojai dėvėjo specialią aprangą, norėdami įrodyti savo svarbą, statusą ir profesionalumą. Gydytojų apranga buvo įvairi, priklausomai nuo šalies, regiono ir laikotarpio. Vyravo drabužiai iš medvilnės ar lino. Dažnai tai buvo marškiniai, kelnės arba kiti drabužiai, o ant viršaus – apsiaustas. Apsiaustai – ilgi, tamsios spalvos su smailiais gobtuvais. Apsiaustų rankovės išpjautos, kad būtų patogiau atlikti procedūras. Viduramžių gydytojai dėvėjo odines pirštines, odinius batus ir pačias keisčiausias kaukes su ilgais snapais, kurie buvo užpildyti levandų ar bergamočių aliejumi.
19 a. pradžioje pradėti naudoti antiseptikai ir sterilizavimo principai, kurie pakeitė medicinos praktikos požiūrį į higienos reikalavimus. Chirurgai pradėjo mūvėti pirštines, naudoti karbolio rūgštį žaizdoms bei medicinos instrumentams dezinfekuoti. Sumažėjo ligonių mirtingumas po chirurginių operacijų. Gydytojai pradėjo dėvėti baltus drabužius.
20 a. pradžia sutapo su Ispaniškojo gripo pandemija, chirurgai dėvėjo baltas medvilnes medicinines kaukes, norėdami apsisaugoti nuo infekcijos. Medicininiai chalatai darėsi paprastesni, trumpesni, patogesni. Vis daugiau dėmesio teko higienai ir sanitarijai.
Medicininiai chalatai šiandien
Šiandien medicininiai rūbai gaminami iš specialių medžiagų, jie lengvai plaunami, dezinfekuojami, sterilizuojami. Medicininiai chalatai – svarbi medicinos praktikos tradicija, simbolizuojanti profesionalumą, patikimumą ir higienos standartus. Šiandien darbo drabužių pasiūla labai įvairi, galima rasti daugybės spalvų ir raštų rūbų. Medicininiai chalatai moterims vienspalviai balti arba dekoruoti spalvotomis detalėmis ir akcentais, skirtingų kirpimų, formų, ilgių. Medicininiai chalatai vyrams – paprastesnio kirpimo, mažiau dekoro, daugiau dėmesio funkcionalumui.
Nepaisant tikrai didelės pasiūlos baltos spalvos medicininiai chalatai yra patys populiariausi, patys mėgstamiausi tarp visų sveikatos priežiūros darbuotojų.
UAB Baltas Stilius prekiauja sveikatos priežiūros specialistėms skirta medicinine apranga ir yra įgaliotasis Koi (JAV) ir Apolonia (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, medicininių kostiumų, avalynės ir kt.
Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139, Vilnius
Telefonas: +37068555148
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt
Apie UAB Baltas Stilius skaitykite medicina.lt svetaineje>>>