medicinos apranga

Medicininiai chalatai moterims

Medicininiai chalatai moterims

Medicininiai chalatai moterims

Medicininiai chalatai yra svarbi medicininės aprangos dalis ir juos dėvi ne tik moterys medikės, bet ir vyrai. Tačiau yra keli priežastys, kodėl moterys medikės dažnai pasirenka dėvėti medicininį chalatą:

  • Saugumas: Medicininis chalatas suteikia papildomą apsaugą nuo bakterijų ir virusų. Medikėms, dirbančioms su pacientais, svarbu užtikrinti savo ir pacientų saugumą, ir medicininis chalatas yra vienas iš būdų, kaip tai pasiekti.
  • Funkcionalumas: Medicininiai chalatai moterims yra sukurti med. specialistėms ir pritaikyti prie darbo reikalavimų. Jie yra lengvi, turi daugiau kišenėlių, kad būtų galima laikyti medicininius prietaisus ir reikmenis.
  • Higiena: Medicininiai chalatai yra dažnai keičiami, siekiant higienos darbo aplinkoje. Juos galima lengvai plauti, dezinfekuoti.  Lengvai keičiamas chalatas – tinkamas darbo rūbas, kai dirbama su dideliu pacientų skaičiumi.
  • Profesionalumas: Medicininiai chalatai taip pat gali padėti sukurti profesionalų įvaizdą, tvarkingą išvaizdą. Tai yra svarbu dirbant su pacientais, kurie gali nerimauti dėl savo sveikatos problemų.
Kodėl medicininiai chalatai moterims yra balti?

Medicininiai chalatai  ir jų istorija siekia senovės Romą, kur gydytojai dėvėjo drabužius, vadinamus „tunicis manicata” (lot. marškiniai su rankovėmis). Tai senovės Romos laikų medicininio chalato pirmtakas, – baltas drabužis, susidedantis iš ilgos tunikos ir ilgų rankovių. Tunika buvo rišama diržu ties juosmeniu. Rūbas buvo populiarus senovės Romos imperijoje. Jį dėvėjo ne tik medikai, bet ir kitų profesijų atstovai. Tunicis manicata yra svarbi medicininės istorijos dalis.

Viduramžiais gydytojai dėvėjo specialią aprangą, norėdami įrodyti savo svarbą, statusą ir profesionalumą. Gydytojų apranga buvo įvairi, priklausomai nuo šalies, regiono ir laikotarpio. Vyravo
drabužiai iš medvilnės ar lino. Dažnai tai buvo marškiniai, kelnės arba kiti drabužiai, o ant viršaus – apsiaustas. Apsiaustai – ilgi, tamsios spalvos su smailiais gobtuvais. Apsiaustų rankovės išpjautos, kad būtų patogiau atlikti procedūras. Viduramžių gydytojai dėvėjo odines pirštines, odinius batus ir pačias keisčiausias kaukes su ilgais snapais, kurie buvo užpildyti levandų ar bergamočių aliejumi.

19 a. pradžioje pradėti naudoti antiseptikai ir sterilizavimo principai, kurie pakeitė medicinos praktikos požiūrį į higienos reikalavimus. Chirurgai pradėjo mūvėti pirštines, naudoti karbolio rūgštį žaizdoms bei medicinos instrumentams dezinfekuoti. Sumažėjo ligonių mirtingumas po chirurginių operacijų. Gydytojai pradėjo dėvėti baltus drabužius.

20 a. pradžia sutapo su Ispaniškojo gripo pandemija, chirurgai dėvėjo baltas medvilnes medicinines kaukes, norėdami apsisaufgoti nuo infekcijos. Mediciniai chalatai darėsi paprastesni, trumpesni, patogesni. Vis daugiau dėmesio teko higienai ir sanitarijai.

Medicininiai chalatai moterims šiandien

Šiandien medicininiai rūbai gaminami iš specialių medžiagų, jie lengvai plaunami, dezinfekuojami, sterilizuojami. Medicininiai chalatai  – svarbi medicinos praktikos tradicija, simbolizuojanti profesionalumą, patikimumą ir higienos standartus. Šiandien darbo drabužių pasiūla labai įvairi, galima rasti daugybės spalvų ir raštų rūbų. Medicininiai chalatai moterims būna dekoruoti spalvotomis detalėmis ir akcentais, yra skirtingų kirpimų, formų, ilgių. Nepaisant tikrai didelės pasiūlos baltos spalvos medicininiai chalatai yra patys populiariausi, patys mėgstamiausi visų sveikatos priežiūros darbuotojų.

UAB Baltas Stilius prekiauja sveikatos priežiūros specialistėms skirta medicinine apranga ir yra įgaliotasis Koi (JAV) ir Apolonia (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, medicininių kostiumų, avalynės ir kt.

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37068555148
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt

Apie UAB Baltas Stilius skaitykite medicina.lt svetaineje>>>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *