medicininė apranga, audiniai

Medicininė apranga su elastanu

Moteriška medicininė palaidinė Hustle and Heart 1019-132

Elastanas –  patogi, madinga, nebrangi, patvari ir populiari medžiaga, naudojama drabužių pramonėje. Šiais laikais tamprios kelnės, tamprūs chalatai ar palaidinės yra madingi dėl savo patogumo ir lankstumo. Drabužiai glaudžiai priglunda prie kūno, nevaržo judesių. Medžiaga yra neįtikėtinai populiari bet kokios rūšies sportinėje aprangoje, o pastaruoju metu darosi itin populiari ir medicininėje aprangoje. Medicininė apranga su elastanu gali suteikti tamprumą, atsparumą deformacijoms ir higroskopines savybes, kurios yra reikalingos būtent šios paskirties drabužiams.

Kas yra elastanas?

Žmogus, kuriam turime būti dėkingi už elstaną – amerikiečių chemikas Josephas Shiversas, dirbęs „DuPont de Nemours“ įmonėje. Įmonės pavadinimas paprastai trumpinamas į „DuPont“. Tai JAV kilmės tarptautinė chemijos įmonė, kurią dar 1802 m. įkūrė prancūzų kilmės chemikas ir pramonininkas Éleuthère Irénée du Pont de Nemours.

Būtent dirbdamas „DuPont“ Josephas Shiversas 1958 m. išrado elastaną arba spandeksą, dar žinomą, kaip  LYCRA® prekinį ženklą.  Terminas „spandeksas“ naudojamas daugiausia JAV, o terminas „elastanas“ – likusioje pasaulio dalyje. Elastanas ir spandeksas yra tolygūs terminai.

Dar prieš išrandant šį pluoštą, norint drabužiui suteikti elastingumą, buvo naudojama guma. Ji buvo sunki, susitraukianti ir nepatogi. Prigludusi prie kūno keldavo prakaitavimą. Guma greitai prarasdavo savo „atmintį“, laikui bėgant, drabužiai deformuodavosi.

Elastano išradimas viską pakeitė. Mados pramonė iš karto perėmė audinį ir pradėjo populiarinti plonas, tamprias kelnes, sportinius kostiumus, o vėliau ir kitus drabužius. Elastingas, nebrangus, sintetinis audinys XX amžiaus viduryje padarė tikrą revoliuciją mados pramonėje.

Kodėl elastanas naudojamas medicininėje aprangoje?

Elastanas yra elastingas, lengvas ir tvirtas. Jis atsparus drėgmei, o tai yra svarbu sveikatos priežiūros įstaigose, kur reikia išlaikyti švarą ir užkirsti kelią mikrobų plitimui.  Elastanas yra naudojamas medicininės aprangos gamyboje kartu su kitais audiniais, tokiais, kaip poliesteris arba medvilnė. Elastanas atsparus dėmėms ir chemikalams, todėl yra idealus pasirinkimas medicininiams drabužiams. Elastanas naudojamas medicininėje aprangoje dėl elastingumo, atsparumo deformacijoms ir higroskopinių savybių.

Viena iš pagrindinių elastano privalumų yra jo gebėjimas atsistatyti po deformacijų. Tai yra labai svarbu sveikatos priežiūros srityje, nes reikia, kad apranga būtų patogi ir lengvai prisitaikanti prie darbuotojo judesių. Elastanas yra labai elastingas pluoštas, kuris gali iki 5 kartų ištempti ir vėl sugrįžti į savo pradinę formą be deformacijos.

Medicininė apranga su elastanu suteikia komfortą, tinkamai prisitaiko prie kūno formos. Tai ypač svarbu, kai tenka ilgai stovėti arba sėdėti, j paprastesnė ir patogesnė dėvėti. Elastanas padeda išvengti raukšlių ir klosčių, kurių gali atsirasti dėvint medvilninę arba poliesterio aprangą. Apranga nesiglamžo, išlaiko savo formą, atrodo tvarkingai ir profesionaliai bet kokiomis aplinkybėmis.

Medicininė apranga su elastanu – reiškia komfortą, funkcionalumą ir higieną. Dėl savo pranašumų, elastanas  tampa vienu iš populiariausių ir pagrindinių sintetinių pluoštų, padedančių kurti kokybišką ir patogią medicininę aprangą.

UAB „Baltas Stilius“ prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta apranga ir avalyne, yra įgaliotasis „Koi“ (JAV) ir „Apolonia“ (Lenkija) medicininės aprangos atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių, šiuolaikiškų modelių: švarkų, chalatų, palaidinių, tunikų, kelnių, medicininių kostiumų. Gamybai naudojami naujausi audiniai ir pluoštai. Itin didelis spalvų pasirinkimas.

Related Posts

Parašykite komentarą